Davey Markerink (Troostwijk): winnaar VNAB Young Talent Award 2025

Davey Markerink (Troostwijk): winnaar VNAB Young Talent Award 2025

Samen streven we in de coassurantiemarkt naar bewuste keuzes om een duurzamere en veerkrachtigere toekomst te realiseren. Om dit te stimuleren, heeft de VNAB voor de vierde keer de VNAB Young Talent Award uitgereikt – een onderscheiding voor jonge professionals in de coassurantiemarkt die met hun vernieuwende aanpak opvallende resultaten hebben behaald. 

Van de 17 nominaties (na selectie op basis van een aantal criteria) bleven er 3 jong talenten over die doorgingen naar de finale. Na ruim 8 maanden en verschillende opdrachten stonden Federica Fermani (Marsh), Pricilla Balgobind (Aon) en Davey Markerink (Troostwijk) op het podium om met hun pitch de jury te overtuigen tijdens de finale van de VNAB Young Talent Award uitreiking op woensdag 24 september in Kantine Walhalla, te Rotterdam. 

Onze felicitaties gaan uit naar Davey Markerink, de winnaar van de VNAB Young Talent Award 2025! 

Taxateur en scheidsrechter

Davey vergeleek zijn rol als taxateur met die van een scheidsrechter (welke hij in zijn vrije tijd vervult): ‘’je staat midden in het speelveld, neemt beslissingen onder druk en helpt ondernemers vooruit. Duurzaamheid is geen ver-van-je-bed-show, maar speelt zich af in de fabriek waar jij het verschil kunt maken.'' Davey gelooft dat samenwerking tussen alle partijen – van ondernemers tot overheid – essentieel is om de industrie toekomstbestendig te maken. Hij roept jonge mensen op om initiatief te nemen, samen te werken en te kiezen voor innovatie. Verduurzaming is volgens hem een kans om te grijpen, en hij daagt jou uit om als ‘captain’ de leiding te nemen.

De finalisten: hun visie en drive

Federica liet zien dat je als young professional met lef en nieuwsgierigheid het verschil kunt maken. Haar Italiaanse accent is haar kracht: het herinnert haar eraan dat leren en aanpassen altijd mogelijk is. Ze benoemde in haar pitch drie uitdagingen voor de sector: vergrijzing, digitalisering en de war on talent – en gaf concrete oplossingen zoals mentortrajecten, jobrotaties en digitale tools. Federica inspireerde door haar eigen verhaal: ze rolde toevallig in de verzekeringswereld, werd enthousiast gemaakt door een collega en wil nu zelf anderen motiveren. Ze gelooft dat jonge mensen snel leren, flexibel zijn en met frisse blik naar het vak kijken. Haar oproep: investeer in kennisoverdracht en innovatie, zodat jij als young professional straks met passie en verantwoordelijkheid aan de slag kunt!

Pricilla bewees dat het loont om uit je comfortzone te stappen! Haar nominatie voor de VNAB Young Talent Award inspireerde haar om haar stem te laten horen en te pleiten voor meer ruimte voor jonge ideeën. Ze ziet de generatiekloof als een kans: door samen te werken en elkaar te begrijpen, kunnen ervaring en vernieuwing elkaar versterken. Voor Pricilla draait succes om flexibiliteit, een gezonde werk-privébalans en productiviteit op basis van impact. Ze moedigt young professionals aan om zichzelf te zijn, lef te tonen en diversiteit te omarmen. Haar boodschap: durf anders te denken, geef jongeren een podium en bouw samen aan een sector die klaar is voor de toekomst.

Jury van binnen en buiten de sector

De finalisten moesten tijdens de finale de jury overtuigen die tijdens het gehele traject van de VNAB Young Talent Award al jureerde. De jury bestond dit jaar uit:

  • Jeanette Hadderingh, Directeur Leven Lang Ontwikkelen bij ROC Amsterdam en Flevoland, die het onderwijs vertegenwoordigde en in haar rol als jurylid pleit voor het versterken van vakmanschap en wendbaarheid binnen onze sector.
  • Marielle Hoogland, Chief People Officer bij Meijers, die haar HR-ervaring inbracht en benadrukte hoe jonge professionals met hun frisse blik bijdragen aan innovatie en samenwerking tussen generaties.
  • Faisal Setoe, Directeur HDI Global SE en bestuurslid van de VNAB, die zich actief inzet voor de ontwikkeling van jong talent binnen de verzekeringsbranche.
  • En Willemijn Kallenberg, winnares van de VNAB Young Talent Award 2024 en Manager Sluiting Aansprakelijkheid, Financial Lines & Cyber bij Acrisure, die als oud-winnares weet hoe waardevol dit traject is voor persoonlijke groei én verbinding binnen de markt.

Theatre Extravaganza avond

De middag/avond stond volledig in het teken van Theatre Extravaganza, een knipoog naar de locatie waar de uitreiking plaatsvond: Kantine Walhalla. 

De awarduitreiking vond plaats op een echt toneel. Het publiek nam plaats op charmante klapstoelen en werd vermaakt door de magische Rob & Emiel. Na de awarduitreiking genoten bezoekers van een walking dinner onder het genot van heerlijke plaatjes van een Vinyl DJ.

Naast Davey was er nog een winnaar die avond, namelijk degene met de beste outfit in het thema. Het was niet makkelijk kiezen door de prachtige veren, mooie stoffen en goede outfits, maar uiteindelijk werd John R. Williams (DUAL group) bekroond tot ‘best dressed’.

Ambassadeurs van de toekomst

Federica, Pricilla, Davey en alle andere genomineerden zijn stuk voor stuk ware ambassadeurs voor onze sector. Met passie delen zij hun verhalen over de coassurantiemarkt en dragen ze bij aan oplossingen voor de krappe arbeidsmarkt en de vergrijzing in de sector. 

Laten we samen blijven streven naar innovatie en vooruitgang in de coassurantiemarkt! Vanaf februari 2026 mogen er weer nieuwe talenten genomineerd worden. Wie draag jij volgend jaar voor?

Aftermovie VNAB Young Talent Award 2025

Zoeken binnen VNAB